Funkcjonowanie każdej firmy bazuje na danych, zarówno własnych jak i pozyskiwanych z zewnątrz. Gromadzone informacje muszą być odpowiednio przechowywane. Wydajna infrastruktura informacyjna zapewnia składowanie danych w sposób bezpieczny, zoptymalizowany i gwarantuje szybki dostęp zarówno do pojedynczej wiadomości e-mail, jak również informacji z produkcyjnej bazy danych.
Ważne jest przy tym efektywne zarządzanie i zdolność do obsługi ogromnej ilości informacji. Wydajna infrastruktura informacyjna zapewnia składowanie danych w sposób bezpieczny, zoptymalizowany i gwarantuje szybki dostęp zarówno do pojedynczej wiadomości e-mail, jak również informacji z produkcyjnej bazy danych. Ważne jest przy tym efektywne zarządzanie i zdolność do obsługi ogromnej ilości informacji.
Usługa kopii bezpieczeństwa (tzw. backup) jest najprostszą metodą ochrony danych przed ich utratą. T.H. ALPLAST Sp. z o.o. Sp.k. oferuje zautomatyzowane tworzenie kopii danych na zabezpieczonych urządzeniach zewnętrznych.
Chronione dane są regularnie kopiowane na zabezpieczone przestrzenie składowania. Oferowana usługa zapewnia ochronę danych na wypadek ich utraty w skutek kradzieży, awarii sprzętu, działania wirusów komputerowych czy
też przypadkowego skasowania.
Niewątpliwie jednym z kluczowych czynników dla funkcjonowania Twojej firmy jest nieprzerwane działanie Twoich serwerów w globalnej sieci. Możesz jednak nie chcieć ponosić kosztów związanych z utrzymywaniem własnej
serwerowni nie tylko dla jednego czy kilku serwerów, ale dla całej szafy serwerowej (lub kilku szaf). W takiej sytuacji polecamy kolokację serwerów w naszym centrum danych w Warszawie. Dzięki nam unikniesz konieczności
inwestowania w tworzenie własnej serwerowni, zakup kosztownego sprzętu telekomunikacyjnego. Unikniesz również kosztów utrzymania i szkolenia zespołu specjalistów odpowiedzialnych za nadzór i eksploatację urządzeń
i systemów.
Kolokacja serwera w naszej serwerowni to gwarancja obecności Twoich własnych serwerów funkcjonujących w sieci w trybie 24/7.
Oferujemy kolokację pojedynczych serwerów zarówno w obudowach typu rack
jak i tower oraz całych szaf serwerowych. Kolokacja serwerów jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Audyt
Audyt to proces zbierania i oceniania dowodów w celu określenia czy system informatyczny i związane z nim zasoby
właściwie chronią majątek, utrzymują integralność danych i dostarczają odpowiednich i rzetelnych informacji, osiągają
efektywnie cele organizacji, oszczędnie wykorzystują zasoby i stosują mechanizmy kontroli wewnętrznej, tak aby dostarczyć
rozsądnego zapewnienia, że osiągane są cele operacyjne i kontrolne, oraz że chroni się przed niepożądanymi zdarzeniami
lub są one na czas wykrywane a ich skutki na czas korygowane.
Audyt sprzętu – dotyczy obecności konkretnych jednostek roboczych oraz elementów architektury informatycznej w firmie a także właściwej ich konfiguracji technicznej. Jest to jednak nie tylko zbadanie stanu ilościowego komputerów (jak przy ewidencji środków trwałych czy spisie z natury), ale też sprawdzenie, czy każda jednostka robocza posiada te podzespoły, które powinna, zgodnie ze stanem zakupu lub późniejszych uwierzytelnionych modyfikacji. Audyt sprzętu umożliwia zaplanowanie zakupów oraz znacznie ułatwia bieżącą politykę sprzętową. Może też prowadzić do odkrycia, że dany element został „wyniesiony” poza firmę bez upoważnienia.
Audyt oprogramowania – odpowiada przede wszystkim na pytanie, jakiego rodzaju oprogramowanie jest używane w firmie, a także jakiego rodzaju pliki znajdują się na komputerach roboczych. W pierwszym zakresie podstawą jest wyszukanie aplikacji niepożądanych, które nie mają związku z rodzajem wykonywanej pracy oraz takich, które nadmiernie i zbędnie obciążają procesory w czasie działania. Popularne niepożądane programy często związane są z odtwarzaniem muzyki lub filmów, grami komputerowymi oraz aplikacjami w charakterze „rozrywkowym”, a także z pobieraniem danych z internetu (np. programy obsługi torrent’ów). Oprócz tego, audyt ma na celu wykazanie, jak duża część powierzchni dyskowej jest zajmowana przez pliki niezwiązane z pracą – na przykład filmy, muzyka, zdjęcia.
Audyt legalności – jest związany z ustaleniem, czy wykorzystywane oprogramowanie posiada ważne licencje oraz czy firma może z niego korzystać pod względem prawnym. W wielu sytuacjach w firmie występuje zbyt mało licencji lub nawet nie ma ich wcale. Audyt legalności pozwala uniknąć kar za nielegalne wykorzystywanie oprogramowania.